10 najczęstszych błędów przy podejmowaniu decyzji (3) 31

Błąd nr 3: Brak systematyczności

Kiedy masz podjąć bardzo ważną decyzję… czym się kierujesz? Czy polegasz na własnej intuicji i wewnętrznym przeczuciom czy wręcz przeciwnie opierasz się na kluczowych informacjach dotyczących opcji i dokonujesz racjonalnej decyzji?

Podejmowanie decyzji może być bardzo ekscytujące, ale w tym samym czasie również niezwykle stresujące.  Abyś mógł  uporać się z emocjami pojawiającymi się w procesie podejmowania decyzji w sposób obiektywny powinieneś kierować się podejściem analitycznym.  Logiczny i uporządkowany proces pozwoli ci zebrać wszystkie niezbędne elementy do osiągnięcia pozytywnego rezultatu i zredukuje niebezpieczeństwo pominięcia albo przeoczenia jakiś istotnych czynników w mającym miejsce procesie podejmowania decyzji.

Powinniśmy starać się unikać podejmowania szybkich i emocjonalnych decyzji. Systematyczne, analityczne podejście uchroni nas przed większością błędów.

 

keep-calm-and-be-systematic

Opracowanie własne na podstawie:
http://www.mindtools.com/pages/article/10-common-decision-making-mistakes.htm?utm_source=nl&utm_medium=email&utm_campaign=28Jul15#np

Comments are closed.

A Ty? Co sądzisz o tym wpisie...