O mnie

Maciej Winiarek

Skończyłem zarządzanie, przez pierwsze 10 lat mojej kariery pracowałem w biznesie. Zajmowałem się finansami, ale głównie zarządzaniem ludźmi w dużej korporacji.

Kiedy urodził się mój pierwszy syn chciałem być świadomym, nowoczesnym rodzicem, który aktywnie i umiejętnie wychowuje swoje dziecko. Przez ponad rok szukałem różnego rodzaju publikacje, książki, pomoce które mi w tym pomogą. Znalazłem po 1,5 r w Anglii – pomyślałem, ze takich rodziców jak ja mogą być dziesiątki tysięcy i może to jest pomysł na moją działalność gospodarczą. Tak zaczęła się moja przygoda z edukacją – to była końcówka 2003 r.

Od tego czasu udało mi się:

  • Zostać wydawcą Colina Rose w Polsce i wydać w Polsce „Zabawy fundamentalne’ (program dla rodziców jak bawić się z dzieckiem, aby rozwijać jego mózg), „Młody Mistrz” – program dla nastolatków jak się uczyć

  • zostać wydawcą Galiny Dolyi i wydać w Polsce program wychowania przedszkolnego: „Klucz do uczenia się’” na bazie teorii Lwa Wygotskiego

W ciągu pierwszych 6 lat tej mojej działalności zorganizowałem kilkadziesiąt konferencji edukacyjnych.
Współtworzyłem i realizowałem kilkadziesiąt projektów edukacyjnych z funduszy UE. W różnego rodzaju projektach brało udział kilka tysięcy nauczycieli, a ważniejsze to, że dzięki nim dotarliśmy do kilkudziesięciu tysięcy dzieci – dostały szansę uczenia się innowacyjnych rzeczy w nowoczesny sposób. Dzięki temu będą lepiej przygotowane do życia.

W 2010 zamknąłem ten rozdział i skupiłem się tylko na TOC i na uczeniu myślenia.

  • Jestem Dyrektorem na Polskę Fundacji TOCFE z USA, która odpowiada za „Narzędzia TOC” w edukacji na całym świecie.

Od 6 lat jestem trenerem, edukatorem, wydawcą, blogerem, prezenterem. Propaguję myślenie krytyczne i narzędzia TOC w Polsce i na świecie.

Wydałem programy dla małych dzieci, które uczą TOC:

  • „Kuferek Tajemnic”

  • „Kuferek Matematyczny”

Z narzędzi TOC przeszkoliłem ponad tysiąc nauczycieli przedmiotowych.

Oprócz tego tematu szkolę również z zarządzania w oświacie – do tej pory z tego szkolenia skorzystało ok. 1000 dyrektorów.

Zorganizowałem również dziesiątki konferencji na temat TOC w całej Polsce.

Miałem przyjemność występować i prowadzić szkolenia również w USA, Japonii, Niemczech, Peru.

Wszystkie szczegóły na temat TOC w Polsce można znaleźć na tych stronach: www.toc.edu.pl, www.kuferektajemnic.pl

Od września 2015 jestem również współtwórcą Niepublicznego Gimnazjum THINKING ZONE w Gdańsku – pierwszej szkoły w Polsce, która uczy myślenia (www.thinkingzone.pl).

Teraz rozpoczynam nowy etap – szkolenia online – www.uczymymyslenia.pl

Wierzę w potencjał każdego dziecka, który czeka na odkrycie…w lepszych warunkach.

Wierzę, że dziś mamy w ręku wystarczające umiejętności i konkretne narzędzia, aby zmienić szkołę w cudowną przestrzeń edukacyjną, z której dzieci nie chcą wychodzić.

Wierzę że dzieci, wbrew rozpowszechnianym opiniom, chcą sie uczyć – trzeba im tylko stworzyć odpowiednie, przystające dla nich warunki

Wierzę, że edukacja jest dla dzieci, a nie dla systemu. Jestem pasjonatem edukacji, uczenia się i rozwoju – swoim działaniem chcę wnieść świeżość do polskiej szkoły i poprawić waruki uczenia się naszych dzieci.

Zapraszam do lektury i dyskusji 🙂 

7704fc_3c846c78d900464db3d97f094589dae7